Počele prijave za besplatni seminar profesionalnih veština

Udruženje studenata elektrotehnike Evrope „Istek“ organizuje seminar ličnih i profesionalnih veština – „Soft Skills Academy 2016“. U pitanju je događaj koji se realizuje na nivou svih fakulteta iz Beograda. Održaće se od 17. do 21. maja 2016. godine u prostorijama Mašinskog fakulteta u Beogradu. Seminar je besplatan za sve zainteresovane, a prijavljivanje traje do 11. maja 2016. godine.

Seminar ličnih i profesionalnih veština održaće se sedmi put zaredom, uz podršku Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Univerziteta u Beogradu, Elektrotehničkog fakulteta i vodeće švajcarske softverske agencije Namics, koja će voditi specijalni program edukacije za studente elektrotehnike, računarstva i informatike.

Prijavljivanje za „Soft Skills Academy“ otvoreno je za studente sa svih fakulteta Univerziteta u Beogradu, a 50 najboljih kandidata biće izabrano da učestvuje u treninzima. Ove godine je po prvi put oformljen posebni program za studente IT usmerenja.

„Tokom trajanja seminara, svi učesnici će biti u prilici da prisustvuju edukativnim treninzima koje će voditi stručnjaci iz oblasti „mekih“ veština. Tokom petodnevnog događaja biće organizovano devet specijalizovanih treninga na temu vremenskog organizovanja, prezentacionih i komunikacionih veština, upravljanja projekata, rešavanja konflikata i razvoja liderskih veština“, objašnjava Anastasija Babić iz Udruženja studenata elektrotehnike Evrope.

„S obzirom da interesovanje studenata za softversko inženjerstvo raste iz godine u godinu, odlučili smo da pripremimo poseban program treninga namenjenu isključivo studentima IT usmerenja. Tim povodom smo sklopili partnerstvo sa švajcarskom softverskom agencijom Namics, koja dovodi svoje predavače iz Švajcarske i Nemačke da govore o temama koje će studentima informacionih tehnologija omogućiti uspešnije prilagođavanje u poslovnom svetu“, ističe Dimitrije Marković, član Udruženja studenata elektrotekhike Evrope.

„Studenti softverskog inženjeringa u Srbiji vrlo brzo postaju stručnjaci svoje oblasti i po tome su poznati svuda u svetu. Međutim, kada treba da prenesu svoje ideje ili predstave razvoj svog softvera poslodavcu, često nailaze na nerazumevanje. Sticanjem „mekih“ veština koje ovaj seminar nudi, mogu postići odlične profesionalne rezultate“, ističe Ketrin Ferari Simon iz Namicsa i jedan od predavača.

„Veoma mi je drago što je Elektrotehnički fakultet samo jedan od mnogih fakulteta koji pružaju podršku Udruženju studenata elektrotehnike Evrope, i prepoznaju značaj ovakvih projekata koji dopunjuju akademsko znanje sa praktičnim veštinama komunikacije i organizacije“, zaključuje  dr Zoran Jovanović, dekan Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu.

SHARE

Pročitajte ostale članke iz ove kategorije: